In deze nieuwe aflevering van Studio Beeckestijn schuift niemand minder dan Hendrik van Zwol, de ‘AI magician’, aan bij Bart Meerdink om te praten over AI & beeld. Leent dit onderwerp zich eigenlijk wel voor een podcast? Wij vinden van wel! Want er valt zóveel te ontdekken over de mogelijkheden van AI in beeld en video. Misschien ben je zelfs al getriggerd door de tropische thumbnail? Aan de hand van vijf prikkelende stellingen duiken Bart en Hendrik samen de wereld van creatieve AI in.


Hendrik van Zwol heeft de afgelopen 15 jaar gewerkt op het snijvlak van marketing, creatie en technologie. De laatste jaren is hij vooral de wereld van AI ingedoken en werkt hij veel met tools als ChatGPT en Claude, én met AI-tools voor beeldgeneratie zoals Midjourney, Flux en Runway.
Hij noemt zichzelf liever geen AI-expert, maar wie Hendrik ooit heeft zien toveren met kunstmatige intelligentie, weet wel beter. Als ‘AI magician’ laat hij zien hoe technologie en creativiteit samenkomen in beeld en video. Bekend van zijn gastoptreden bij Eva Jinek en kort docent bij Beeckestijn Business School voor de training AI voor Beeld- & Videocreatie, weet Hendrik als geen ander hoe je mensen verwondert én inspireert met AI.
In deze podcast aflevering legt Bart vijf stellingen aan Hendrik voor:
1. “Traditionele videomakers en fotografen worden massaal werkloos”
Hendrik: “Nee.”
Je hoort vaak dat copywriters met hun handen in het haar zitten door de komst van AI. Hoe zit dat met videomakers en fotografen?
“Het is iets van alle tijden,” vertelt Hendrik. “De kracht van een videomaker, fotograaf of creatieveling zit in het onderscheidend vermogen: het neerzetten van een uniek beeld of verhaal. AI is daarbij slechts een hulpmiddel. Het helpt je sneller te inspireren en tot nieuwe concepten te komen waarmee je een opdrachtgever kunt verrassen — maar je eigen creativiteit blijft altijd de kern.”
2. “AI maakt ons juist creatiever”
Hendrik: “Ja, zeker.”
“Als creatieveling geloof ik echt dat AI mij juist meer ruimte geeft om te creëren,” zegt Hendrik. “Door AI in te zetten voor dingen waar ik minder goed in ben, zoals notuleren of offertes maken – had ik tijd en ruimte over voor het creatieve werk.”
Hij gebruikt bijvoorbeeld een AI-notetaker bij gesprekken met opdrachtgevers.
“Die transcripties laat ik direct in ChatGPT om te brainstormen. Binnen no-time heb ik nieuwe invalshoeken, bronnen en ideeën waarmee ik weer een concept of storyline kan bouwen”.
Ook binnen design en architectuur zien Hendrik en Bart een revolutie. Met de juiste prompts ontstaan er ideeën en ontwerpen die ons menselijke brein zelf niet had kunnen bedenken.
3. “Eind 2026 is het merendeel van online content AI generated”
Hendrik: “Bijna, ja.”
AI-tools ontwikkelen zich razendsnel, en de drempel om ermee te werken wordt steeds lager.
4. “Er zijn heel hard regels en wetten nodig om misbruik en de donkere kant van AI te beteugelen”
Hendrik: “Ja, zeker.”
Over de schaduwkanten van AI valt veel te discussiëren. Met wereldwijde verkiezingen en groeiende zorgen over fraude en deepfakes is het een urgent thema.
“Het is eigenlijk vreemd dat we nu AI ontwikkelen om AI te herkennen,” vertelt Hendrik. “Dat voelt tegenstrijdig. Wat ik wél waardeer, is dat de Europese regelgeving nu watermerken verplicht stelt.”
Volgens Hendrik is het vooral belangrijk dat bedrijven in gesprek blijven over ethiek:
“Bij het bouwen van een synthetisch model voor een campagne moet je continu bespreken wat wél en niet kan. Test in de praktijk, leer van reactie en blijft reflecteren op je keuzes.”
5. “High-end beeld en videocreatie dat wordt eigenlijk een commodity in elke AI tool”
Hendrik: “…Nee. Ik twijfel. Nee, denk ik.”
Nieuwe tools als Nano Banana van Google, de nieuwste Gemini-modellen en natuurlijk Midjourney en Runway maken AI-beeldcreatie toegankelijker dan ooit. Maar volgens Hendrik blijft expertise het verschil maken.
“Je kunt straks misschien met één tool van idee tot video komen, maar het echte onderscheid zit in de creatieve visie en de manier waarop je die tools inzet. Dat is wat het werk van een maker waardevol houdt.”
In de rest van de podcast duiken Bart en Hendrik dieper in deze stellingen en delen ze praktische voorbeelden, inzichten en inspiratie. Een must-listen voor iedere creatieveling, marketeer of innovator die meer wil halen uit de mogelijkheden van AI voor beeld en video — én zichzelf wil onderscheiden in het creatieve werkveld.
Tot slot
Nieuwsgierig geworden en wil je zelf aan de slag met AI? Laat je inspireren door een aantal voorbeelden van Hendrik van Zwol in de onderstaande video’s, of ontdek de training AI voor Beeld- en Videocreatie bij Beeckestijn Business School. Leer hoe je AI slim inzet om sneller, creatiever en impactvoller te creëren.
Abonneren
Wil je geen podcast van Studio Beeckestijn missen? Abonneer je via één van deze kanalen:
Vond je dit een waardevolle podcast?
Studio Beeckestijn heeft ondertussen al een mooie serie interessante podcasts gemaakt. Ben je benieuwd naar de andere afleveringen? Kijk dan hier.
Ook hebben we weer inspirerende clinics op de agenda staan waarin jouw kennis over bepaalde onderwerpen in 1,5 uur wordt bijgespijkerd. Zin om nieuwe inzichten op te doen? Bekijk onze clinic agenda.