In slechts 30 minuten krijg je inzicht in de skills die het verschil maken in de komende jaren én ontdek je of een opleiding of training van Beeckestijn past bij jouw ambities. 

Ga naar de inhoud

Customer Experience Professional

Zet direct concrete stappen om de klantbeleving binnen jouw organisatie te verbeteren

Gemiddelde beoordeling van 4.3 uit 53 reviews 53 reviews

  • Vertaal klantinzichten naar betere employee experience, klantreizen en dienstverlening
  • Leer van praktijkcases uit bedrijfsleven, overheid en non-profit
  • Voor professionals die customer- en employee experience op de kaart willen zetten in de organisatie
  • Klassikaal
  • Post-hbo
  • 7 dagen
  • 4.995,- (of 3x 1.665,-)
  • Nederlands

Els v.d. Meer

Opleidingsadviseur

Van klantinzicht naar meetbare CX-resultaten

Zie jij ruimte voor verbetering in de klantbeleving, maar mis je het juiste houvast om verschil te maken vanuit jouw rol? De opleiding Customer Experience Professional geeft je een tactisch kader en praktische tools.

Je werkt tijdens de opleiding aan een concreet CX-vraagstuk uit je eigen praktijk. Van onderzoek en journey mapping tot design thinking en implementatie: je leert de volledige cyclus van klantgericht veranderen beheersen. Je ontwikkelt jouw eigen CX-visie én maakt een onderbouwd actieplan waarmee je intern draagvlak creëert en echte impact realiseert. Je leert ook handige tips & tricks rondom stakeholdermanagement, AI en interviewtechnieken. Ideaal voor CX professionals die een stap vooruit willen.

Na de opleiding Customer Experience Professional ben je niet alleen geïnspireerd, je bent in staat om klantbeleving binnen je organisatie vorm te geven.

Na de opleiding

  • Heb je een sterke CX visie ontwikkeld die past bij jouw organisatie en stakeholders overtuigt
  • Weet je hoe je klantbeleving onderzoekt en pas je AI-tactieken toe
  • Kun je klantreizen in kaart brengen en optimaliseer je de juiste touchpoints om meer waarde voor de klant én de organisatie te creëren
  • Weet je hoe je klantgerichte oplossingen ontwerpen en valideren
  • Heb je een concreet, onderbouwd actieplan dat draagvlak creëert en verandering in gang zet

Opzet opleiding

De opleiding bestaat uit 7 klassikale dagen, inclusief een praktijkdag, en het maken van een customer experience actieplan. Je leert van 100% vakexperts en er is veel ruimte voor oefeningen en toepassing in de praktijk.

Dag 1: Kickoff: Customer experience fundamentals & skills
Krijg inzicht in de essentie van CX en ontdek waar de kansen liggen in jouw organisatie

Dag 2: Customer journeys en branded touchpoints
Leer over klantreizen, touchpoints en hoe klantverwachtingen als kompas gebruikt.

Dag 3: Onderzoeken van klantbeleving
Zet aannames om in inzichten met de juiste onderzoeksmethoden en relevante KPI’s.

Dag 4: Interviewtechnieken & groeisessie
Verbeter je interviewtechnieken en haal de verhalen boven tafel die er echt toe doen

Dag 5: Ontwerpen voor CX
Ontwerp concrete CX-oplossingen die waarde creëren voor de klant en de organisatie

Dag 6: Van plan naar praktijk
Leer hoe je jouw CX strategie implementeert – met draagvlak, structuur en impact.

Dag 7: Praktijkdag
Toepassen, reflecteren en alles samenbrengen in één pressure cooker afsluiter.

Tijdens de praktijkdag werk je in groepsverband aan een relevante en interessante case. Zo pas je direct jouw nieuwe kennis toe in de praktijk. ’s Ochtends ga je na een korte uitleg direct aan de slag en in de middag presenteer je samen met je groepje de case aan de docent. 

”Prettige kleine setting en onderling goed contact met medestudenten. De groepsopdracht (casedag) is een handige oefening voor de eigen opdracht.”

Het maken van een actieplan helpt je om alle nieuwe kennis toe te passen. Vanuit een hoofdonderwerp of probleem ga je aan de slag. Daarbij komen strategie, planning, uitvoering en financiële onderbouwing aan bod. Meestal maak je het plan voor jouw organisatie, maar het kan ook voor een opdrachtgever. Hiermee verdient jouw organisatie de investering direct terug. Je wordt gecoacht en begeleid door je kerndocent. Heb je geen eigen praktijkcase? Dan zorgen wij voor een passende case.

Tijdens het afsluitende eindgesprek bespreek je het plan met je kerndocent en een andere docent uit de opleiding. Na het gesprek krijg je feedback en ontvang je direct je cijfer*.

*95% slagingspercentage. Spreiding of uitstel is altijd mogelijk. Samen zoeken we een oplossing en helpen met een succesvolle afronding. 

Meer over het actieplan

Carmen Philips

Eigenaar van On Purpose Management

Bas Delmee

Senior Consultant Research & Trends

Sjoerd Walinga

Usability & User Experience expert bij Concept7

Sabine Croes

Business Designer bij Perspective

Mandy Hersmus

Customer experience professional en Teamlead Customer Experience bij CZ

Bastiaan Bless

Director Digital Sales bij CCV

Jean-Pierre Thomassen

Zelfstandig consultant, werkzaam bij customerdelight.nu

De totale studiebelasting schatten we in op 91,5 uur. Je bent de hele opleiding bezig met je actieplan, maar het zwaartepunt ligt aan het einde. Daarom zit er altijd een aantal weken tussen de laatste sessie en het eindgesprek. Je wordt hierin gecoacht door de kerndocent.

De zelfstudie bestaat uit het lezen van literatuur en e-learning. In de online leeromgeving staat voor elke sessie aangegeven wat er van je wordt verwacht. 

  • 5,0

    Een leuke, leerzame tijd met wel een behoorlijke tijdsinvestering

    Anita Westhuis – Weeda – 8 november 2024 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Een hele mooie aanvulling en verdieping op de brede marketingkennis die ik als ZZP-er al had. De meerwaarde zat hem voor mij echt in het maken en presenteren van het CX-actieplan. Alle onderwerpen uit de colleges pas je daardoor direct toe in de praktijk. Zo weet ik bij een volgende opdrachtgever al precies welke stappen ik moet doorlopen bij het opstellen van een CX plan en herken ik al veel van de uitdagingen die je tijdens dat proces tegen kunt komen.

    Debora Karman – 27 augustus 2024 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 5,0

    De opleiding heeft mijn kennis verhoogd, maar heeft me tegelijkertijd een heel praktische begeleiding gegeven om te komen tot een concreet CX plan die ik in mijn dagelijks werk ook meteen kan toepassen.

    Esther Hoeve – 12 juli 2024 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Geen toelichting achtergelaten

    Merel Schep – 9 juli 2024 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Geen toelichting achtergelaten

    Desiree van der Linden – 8 juli 2024 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Ik vond de opleiding nuttig, leerzaam en een goed begin als je net als CX specialist komt kijken.

    Anoniem – 8 juli 2024 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 5,0

    Een leerzaam en intensief traject waarin ik nieuwe kennis en vaardigheden heb opgedaan die ik meeneem naar de organisatie waarvoor ik werk.

    Marthe Noteboom-Fuglistahler – 5 juli 2024 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 5,0

    Een verrijking op mijn leven, die klantreisbril gaat nooit meer af.

    Eva Nagtegaal – 5 juli 2024 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Prettig, interessante college’s met een piekmoment bij het uitvoeren van de opdracht.

    Anoniem – 21 februari 2024 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 5,0

    Ik vond het een inspirerende opleiding die mij motiveert de ingeslagen CX weg verder in te gaan. Ik was al enthousiast maar zie nu extra veel kansen voor mijn bedrijf.

    Jan-Willem Hoogeveen – 20 februari 2024 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Geen toelichting achtergelaten

    Anoniem – 15 februari 2024 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 5,0

    Ik ben dankbaar voor de kans om te leren en te groeien naast ongelooflijk getalenteerde studiegenoten en toegewijde mentoren. Hun begeleiding en inzichten waren van onschatbare waarde, waardoor deze ervaring niet alleen educatief maar ook buitengewoon plezierig was.

    Michel Alofs – 9 februari 2024 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 5,0

    Leuke opleiding waarvan alles direct in de praktijk kon worden toegepast.

    Cathelijne Nijssen – 17 juli 2023 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Door te doen ervaar je!

    Anoniem – 22 mei 2023 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Ik heb genoten van de opleiding, fijn om weer eens in de schoolbanken te zitten met inspirerende docenten. Een compacte opleiding die goed te doen is naast je werk en ook direct heel praktisch een plan oplevert waar ik direct mee aan de slag kan.

    Susanna de Vries – 20 februari 2023 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 5,0

    Verdiepende en praktijkgerichte opleiding met enthousiaste docenten waar ik met plezier naar toe ging, en waar ik concreet iets mee kan ik mijn werk.

    Denise Dekker – 19 februari 2023 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 5,0

    Een inspirerende opleiding waarbij alles op het gebied van CX voorbijkomt zodat je daar in de praktijk direct mee aan de slag kan! Vakdocenten hebben mij getriggerd anders naar de materie te kijken en continu het verbeterproces binnen mijn organisatie aan te willen en te kunnen gaan.

    Bob van Zalingen – 17 februari 2023 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 5,0

    Door deze opleiding voel ik mij veel zelfverzekerder in mijn functie als klantreisexpert.

    Willeke Schalk – 17 februari 2023 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Leerzame colleges met ervaringdeskundigen. Fijn om met medestudenten te kunnen sparren over interne processen en issues om zo tot een nog beter resultaat te komen.

    Stephanie Hageman – 8 juli 2022 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Super.

    Bram Reinders – 8 juli 2022 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Inspirerende opleiding met kennis die direct in de praktijk te gebruiken is!

    Gerard Biesmans – 8 juli 2022 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Van inside out naar outside in, van resultaatgericht naar klantgericht, deze opleiding verandert je mindset in klantgericht en merkwaardig denken en doen!

    Kirsten Velnaar – 7 juli 2022 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Geen toelichting achtergelaten

    Bram – 14 maart 2022 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Het was een mooie reis!

    Jesper – 14 maart 2022 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Geen toelichting achtergelaten

    Marloes – 14 maart 2022 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 5,0

    Tot nu toe de meest inspirerende opleiding die ik heb gevolgd!

    Marco Houthuijzen – 11 maart 2022 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Een waardevolle investering en goed te combineren met een drukke baan; praktisch en direct toepasbaar!

    Sarah Stiphout – 3 augustus 2021 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    De opleiding heeft mijn verwachtingen overtroffen. Inhoudelijk, volgorde van colleges én begeleiding waren zeer waardevol.

    Edwin Belt – 16 juli 2021 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 5,0

    De opleiding is goed te combineren met je dagelijkse werk, je krijgt er energie van en het helpt je niet alleen theoretisch, maar ook vooral praktisch vooruit. Vrijwel elk college bestaat ook uit opdrachten waardoor je de stof sneller eigen maakt.

    Matthijs van Veldhuizen – 14 juli 2021 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 5,0

    Intensief, maar onzettend leerzaam en bruikbaar in de praktijk!

    Loraen van de Burgt – 12 juli 2021 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Geen toelichting achtergelaten

    Anoniem – 12 juli 2021 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Geen toelichting achtergelaten

    Anoniem – 12 juli 2021 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 5,0

    De opleiding is ontzettend leerzaam, inspirerend en direct in de praktijk te brengen.

    Nicolle van Loon-Smit – 12 juli 2021 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Geen toelichting achtergelaten

    Anoniem – 10 juli 2021 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Leerzaam en compleet

    Anoniem – 14 juni 2021 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Geen toelichting achtergelaten

    Anoniem – 14 juni 2021 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Organisaties kunnen niet meer om het onderwerp klantbeleving heen, voor elke klantcontact professional is dit een ontzettend fijne opleiding om meer te komen weten over dit prachtige vak.

    Robin Hogenkamp – 14 juni 2021 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Verrassend, duidelijk en een eye-opener in specifieke gevallen.

    Gerben van Erkelens – 14 juni 2021 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Leuk, boeiend, interessant, afwisselend.

    Anoniem – 12 februari 2021 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Uitstekend leerklimaat en veel ruimte om ervaringen te vergelijken, je leert haast nog meer van elkaar dan van de docenten.

    Anoniem – 5 februari 2021 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Goede praktijkgerichte opleiding met zeer deskundige docenten.

    Leviene Faber – 23 juli 2020 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Erg praktische en direct inzetbare opleiding met af en toe inspirerende verhalen. Goede coaching bij opstellen eindplan.

    Iris Knobbe – 12 juli 2020 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Precies wat ik nodig had. Wellicht in de toekomst nog meer diepgang gewenst maar voor nu fijn.

    Anoniem – 10 juli 2020 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Geen toelichting achtergelaten

    Anoniem – 9 juli 2020 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Een waardevolle opleiding die de kracht benadrukt van een klantgerichte organisatie. Inhoudelijk een goed balans van theorie, praktijk en actualiteit.

    Anoniem – 9 juli 2020 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Geen toelichting achtergelaten

    Anoniem – 9 juli 2020 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    In korte tijd worden hier zeer deskundige Customer Journey Experts geproduceerd!

    Anoniem – 8 juli 2020 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 5,0

    Hiervoor zou ik dezelfde quote gebruiken als die ik in mijn eindgesprek heb gedeeld : “I started the course with a small question that became a big eye-opener for our company.”

    Sophie Lambrechts – 8 juli 2020 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Op een actieve manier wordt de stof bijgebracht.

    Jessica Schoehuijs-de Hooge – 7 juli 2020 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Als je denkt dat je je klant kent begint de reis eigenlijk pas. In deze opleiding de essentie van de klantreis ervaren en mogen sturen. Verrassend, educatief, innovatief en misschien wel het allerbelangrijkst: boeiend en leuk!

    Mathieu Knaven – 1 juli 2020 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Zeer praktische studie om het vakgebied van Customer Journey (beter) onder de knie te krijgen.

    Harry den Ouden – 21 juni 2020 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Zeer leerzame opleiding die me veel nieuwe ideeën en handvatten geeft om nog effectiever customer journeys te optimaliseren.

    Desiree van Wieren – 22 februari 2020 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

  • 4,0

    Ik vond het een uitermate inspirerende en praktijkgerichte opleiding.

    Gijsbert ten Heuvel – 17 februari 2020 – Bron: Beeckestijn Evaluatie

★★★★★ 5,0

Hiervoor zou ik dezelfde quote gebruiken als die ik in mijn eindgesprek heb gedeeld : “I started the course with a small question that became a big eye-opener for our company.”

Sophie Lambrechts

Afronding & diploma

Je rondt de opleiding af door het maken van een actieplan. Daarnaast telt ook de case die je tijdens de praktijkdag maakt mee voor je totale eindcijfer. Je ontvangt je post-hbo diploma tijdens de feestelijke diploma uitreiking. Heb je een 7 of hoger als eindcijfer? Dan krijg je ook de titel Certified Customer Experience Professional

Voor wie is deze opleiding?

De opleiding Customer Experience Professional is voor professionals die hun organisatie klantgerichter willen maken.

✓ Hbo werk- en denkniveau
✓ 2+ jaar werkervaring
✓ Geen Hbo diploma nodig 

Hoe weet ik dat deze opleiding goed bij mij aansluit?

Deze opleiding sluit aan bij jou als je 

  • Meer dan twee jaar werkervaring hebt
  • Wilt leren hoe je jouw klantbeleving verbetert met een goede customer journey
  • Wilt leren hoe je collega’s meekrijgt, processen kan optimaliseren en klantbeleving verandert in de bedrijfscultuur

Heb jij al ruime ervaring binnen customer experience en wil je meer op strategisch niveau aan de slag? Bekijk dan eens onze post-master opleiding Customer Experience Strategie & Leiderschap.

Startdata & locaties

Investering

Programma 4.140,-
Leermaterialen 295,-
Coaching en eindgesprek 560,-
Totale kosten 4.995,-
Kosteloos betalen in 3 termijnen is mogelijk. Je betaalt dan 1.665,- per termijn
Alle prijzen zijn exclusief BTW. Voor BTW vrije facturatie geldt een opslag van 10%

Praktische informatie

  • Incl. arrangementkosten
  • Niet goed = geld terug!
  • BTW-vrije factuur mogelijk

Veelgestelde vragen

Ja, de opleiding is bewust zo ingericht dat ze werkt voor uiteenlopende sectoren (B2B, B2C, non‑profit) en uiteenlopende functies. Tijdens de opleiding werk je aan een praktijkvraagstuk uit jouw organisatie. De cases, voorbeelden en tools zijn toepasbaar in elke context.

Dat je op dit moment geen werkgever hebt, hoeft geen enkele belemmering te zijn een opleiding te volgen. Juist dan is het een mooie gelegenheid om je netwerk uit te breiden en nieuwe contacten op te doen. We helpen je graag bij het vinden van een opdrachtgever voor je plan. Vanuit ons netwerk krijgen we regelmatig verzoeken voor het maken van een plan, binnen diverse vakgebieden.

In de online leeromgeving staat voor elke sessie hoe je je moet voorbereiden. Dit kan zijn door een hoofdstuk uit een van de boeken te lezen of door een e-learning module te doen. Voor het succes van de klassikale sessies is het belangrijk om de voorbereiding te doen. Dan is er namelijk voldoende ruimte voor interactie, oefeningen en samen werken.

Je hoeft geen CX‑kennis te hebben om deel te nemen. Voor deze opleiding geldt: hbo‑werk‑ en denkniveau + minimaal 2 jaar werkervaring. Kortom: je bent wel professioneel actief, je hoeft echter geen uitgebreide CX‑achtergrond te hebben – je ontwikkelt juist je kundigheid verder.

Customer Experience Professional

  • Eerste startdatum: 29 september 2026
  • Amsterdam, Eindhoven, Leusden, Online, Rotterdam, Utrecht, Zwolle

Gerelateerde opleidingen

Customer Experience Strategie & Leiderschap

Versterk jouw CX-leiderschap en transformeer je organisatie met strategische impact.

  • Post-master
  • 8 dagen of 11 avonden
  • 6.305,-

Employer Branding & Employee Experience

Maak structureel werk van het vinden, binden en boeien van mensen.

  • Masterclass
  • 4 dagen
  • 3.285,-

Customer Journey Mapping

Ga actief aan de slag met je eigen customer journey map en breng alle relevante touchpoints in kaart.

  • Training
  • 1 dag
  • 895,-

Het volgen van een opleiding is een weloverwogen keuze. Niet alleen investeer je tijd en geld, ook wil je er zeker van zijn dat de opleiding van je keuze optimaal aansluit bij je kennisbehoefte, carrièrewensen en persoonlijke situatie. En daar helpen we je graag bij.